Eventy firmowe z efektami scenicznymi: iskry, konfetti, ciężki dym

Trudno wyobrazić sobie artystyczny pokaz czy większy event bez osobno wydzielonej ku temu strefy, a jeszcze bardziej bez odpowiedniej aranżacji. Efekty sceniczne stały się tak naturalną i nieodłączną częścią praktycznie każdego występu, że ich wkład często umyka naszej uwadze. A przecież to także część przedstawienia, a nawet widowisko samo w sobie.

Wymagają jednak nie tylko profesjonalnego sprzętu oraz czasu, jaki trzeba im poświęcić, ale także szerokiego grona znawców, aby móc prawidłowo je obsłużyć. W końcu nieważne, jak dobra byłaby zabawa, bezpieczeństwo ludzi oraz otoczenia w tym kunszcie zawsze powinno grać pierwszą rolę.

Niezwykle istotne jest także jak najlepsze dobranie oprawy do rodzaju uroczystości. Niekiedy lepiej sprawdzi się spektakularny ozdobnik, a czasem o wiele bardziej stonowany, klasyczny motyw. Niemniej jednak efekty sceniczne sprawdzą się w udekorowaniu dużych imprez masowych, festiwali, koncertów, ale też występów artystycznych, zawodów, gali rozdania nagród, imprez firmowych, integracyjnych czy sportowych oraz wielu innych.

Efekty, scena, kamera… i akcja!

Jednym z najbardziej popularnych jest ciężki dym. Emitujące go dysze CO2 nie bez powodu swoją nazwę zawdzięczają dwutlenkowi węgla, gdyż to właśnie on jest uwalnianym produktem sublimacji. W uproszczeniu proces ten polega na bardzo szybkiej zamianie ciała stałego, czyli lodu, w parę. Nasz gęsty dym jest więc niczym innym jak skroploną wodą. To dlatego jest bezwonny i nieszkodliwy, a przy tym tak ulotny, ale to właśnie to czyni go tak efektownym zjawiskiem.

Po drugiej stronie efektów technicznych mamy potęgę żywiołu ognia oraz uwielbianą przez wielu pirotechnikę sceniczną. Charakterystyczne fontanny, wiry, komety, słońca, łyski zawsze w wyjątkowy sposób doświetlą scenę, a blask iskier nada tym wielkim chwilom wyjątkowego znaczenia.

Konfetti należy się każdemu zwycięzcy! Znane są już i praktykowane od wielu stuleci, dlatego kolorowych wyrzutni serpentyn nie powinno zabraknąć przy celebrowaniu wygranej.