Cicha pirotechnika i jej cechy

Imprezy sportowe, koncerty czy inne ważne wydarzenia wymagają stosownej oprawy, dzięki której event zapadnie w pamięci uczestników na dłużej. Nie zaskakuje więc fakt, że bardzo często organizatorzy decydują się na uświetnienie okazji pokazem pirotechnicznym. Fajerwerki rozświetlające nocne niebo są bowiem czymś, co uwielbiają zarówno młodsi, jak i starsi. Co kluczowe, w tym zakresie już nie trzeba polegać wyłącznie na klasycznych produktach generujących sporo uporczywego hałasu. Wystarczy sięgnąć po nowoczesne rozwiązanie, jakim jest cicha pirotechnika.

Czy ciche fajerwerki sprawdzą się tak dobrze, jak te tradycyjne?

Cicha pirotechnika to rozwiązanie zyskujące coraz większe uznanie, szczególnie wśród organizatorów różnego typu imprez plenerowych. Silenty, czyli bezhukowe fajerwerki, zostały opracowane tak, aby w kulminacyjnym momencie nie generowały hałasu o tak dużym natężeniu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych zestawów. Choć może to brzmieć nieprawdopodobnie, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, producentom udało się opracować sztuczne ognie, które nie wybuchają. W rezultacie fajerwerki typu fontanna czy słońce efektownie rozświetlają nocne niebo, jednocześnie nie fundując zwierzętom oraz ludziom nieprzyjemnych efektów dźwiękowych. Jest to alternatywa, która świetnie się sprawdza i pozwala stworzyć spektakularne widowisko pirotechniczne.

Nowoczesna oprawa pirotechniczna wydarzeń

W zasadzie przyjęło się, że koncerty, wydarzenia sportowe czy inne imprezy odbywające się w plenerze zwykle kończą się pokazem sztucznych ogni i tego właśnie oczekują uczestnicy. Obecnie jednak coraz częściej podnosi się kwestię uciążliwości tradycyjnej pirotechniki. Na szczęście otwarci na sygnały społeczne twórcy takich widowisk, coraz częściej proponują w swoich portfoliach nowoczesne pokazy tworzone przy pomocy fajerwerków bezhukowych. Choć nadal jest to pewne novum, wygląda na to, że ze względu na swoje walory wizualne i zminimalizowane efekty dźwiękowe może z czasem zdeklasować tradycyjne sztuczne ognie.