Najpopularniejsze przykłady efektów scenicznych

Wyjątkowe momenty wymagają wyjątkowej oprawy – to doskonały sposób zarówno na ich uczczenie, jak i utrwalenie w naszej pamięci. A nie ma na to lepszego przepisu niż zapewnienie im oryginalnej otoczki oraz nadanie im tego jedynego w swoim rodzaju klimatu.

To dlatego też wielu imprezom okolicznościowym czy koncertom tak często towarzyszą rozmaite efekty sceniczne. Jest to przecież doskonała okazja na gwarantowane przez nie atrakcje, gdyż niepowtarzalne momenty warto dodatkowo uczcić, aby prezentowały się jak najlepiej zarówno w naszej pamięci, jak i na zdjęciach. Sprawdzą się one także przy aranżowaniu gali, balów, bankietów, imprez wieczornych, biznesowych, integracyjnych, a także wielu innych.

Poniżej przybliżymy kilka propozycji zastosowania specjalnych efektów scenicznych, które wypalą trwałe wspomnienia na długie lata.

Nadaj chwilom wyniosłości oraz delikatności

Kłęby białej pary, unoszące się nad ziemią niczym prawdziwe chmury, a w tle rozchodzące się snopy kolorowych świateł. Ciężki dym świetnie sprawdzi się do estradowych przeżyć na scenie lub na środku sali podczas ważnych momentów. Alternatywą mogą być również specjalne dysze CO2, które wystrzelą obłokami majestatycznego, białego dymu ku górze.

Gdy potrzebujesz prawdziwego show

Czy zdarzyło Ci się choć raz być na pokazie laserowych świateł lub doświadczyć ich na koncercie? Przemieszczające się w rytm muzyki laserowe promienie oraz intensywność ich kolorów potrafi zrobić ogromne wrażenie i na moment przenieść do zupełnie innego wymiaru.

Równie popularną i często stosowaną atrakcją są również fontanny iskier. Ten rodzaj efektów scenicznych jest ponadto bezpieczny, ponieważ wystrzeliwujące z nich snopy iskier są w rzeczywistości zimne.

Triumf smaku zwycięstwa

Te sceniczne efekty sprawdzone i stosowane są już od wielu długich dekad – w końcu nic nie zastąpi wyniosłości momentu, jaką przynosi spadające z góry, mieniące się kolorami konfetti. Dobry duet będą z pewnością tworzyć wraz z serpentynami, które w odpowiednim momencie z hukiem zostaną uwolnione przez specjalne wyrzutnie.